Sylwester na rynku w Wodzisławiu Śląskim

Sylwester w Wodzisławiu ŚląskimWodzisław Śląski jest jednym z wielu miast na terenie województwa śląskiego, w których organizowana jest sylwestrowa zabawa miejska. W takiej imprezie może wziąć udział praktycznie każdy. Nic więc dziwnego, że Sylwester na rynku w Wodzisławiu Śląskim spotyka się z tak dużym zainteresowaniem. W zabawie biorą udział zarówno mieszkańcy Wodzisławia, jak i przyjezdni turyści.

Sylwester na rynku w Wodzisławiu Śląskim jest imprezą organizowaną z dużym rozmachem. Gwiazdami sylwestrowego wieczoru są polskie i zagraniczne gwiazdy, których koncerty rozpoczynają się już po godzinie dwudziestej. Scena jest przygotowywana już na kilka tygodni wcześniej. W czasie imprezy wokaliści śpiewają zarówno własne przeboje, jak i najbardziej znane piosenki różnych zagranicznych grup.

Miejski Sylwester w Wodzisławiu Śląskim to również liczne pokazy taneczne oraz konkursy przygotowywane zarówno z myślą o starszych, jak i nieco młodszych uczestnikach imprezy. Dodatkową atrakcją jest losowanie nagród dla uczestników sylwestrowej zabawy.

O północy oczywiście wszystkim mieszkańcom składane są życzenia szczęśliwego Nowego Roku przez władze miasta. Po noworocznych życzeniach wzrok wszystkich zgromadzonych na rynku w Wodzisławiu Śląskim kierowany jest ku górze. To właśnie wtedy bowiem odbywa się pokaz kolorowych fajerwerków. Po pokazie trwa dalsza zabawa przy muzyce.

Wodzisław Śląski oferuje nie tylko spędzenie wieczoru sylwestrowego na rynku. Hotele oraz pensjonaty z tej okazji przygotowują wystawne bale sylwestrowe. Natomiast młodsze osoby najczęściej poszukują zabaw sylwestrowych w miejskich klubach i dyskotekach. W takich lokalach można zdecydować się na udział w zabawie przy dźwiękach muzyki z lat siedemdziesiątych, osiemdziesiątych bądź przy rytmach nieco bardziej współczesnych.

Decydując się na spędzenie Sylwestra w Wodzisławiu Śląskim, warto pomyśleć o przybyciu do tego miasta już kilka dni wcześniej. Rynek w Wodzisławiu Śląskim jest wyjątkowo atrakcyjnym miejscem pod względem turystycznym. Jest to przede wszystkim jeden z największych rynków na terenie całego województwa śląskiego. Wokół placu znajduje się wiele zabytkowych kamienic, które powstały na początku XIX wieku. Godnym uwagi zabytkiem znajdującym się w pobliżu rynku w Wodzisławiu Śląskim jest także wspaniały kościół gotycki pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

(Odwiedziło nas; 27 użytkowników, dzisiaj na stronie było 1 osób)